Warszawska Izba Przedsiębiorców WIP

Warszawska Izba Przedsiębiorców

00-613 Warszawa, ul. Chałubińskiego 8  Oxford Tower pok. 22.52

www.wipwarszawa.org, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 22 456 19 94

15 października 2010 r.

15 października 2010 r. w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza) w Warszawie odbyła się regionalna konferencja biznesowo-naukowa pt. "Samorząd terytorialny i gospodarczy w Warszawie. Razem czy osobno". Głównym organizatorem konferencji była Warszawska Izba Przedsiębiorców (WIP). W organizacji konferencji uczestniczyli również pracownicy Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie. Patronat honorowy objęła Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, a medialny – WIP TV (nowoczesna interaktywna telewizja VIP Biznes Klubu).

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał prowadzący obrady prezes WIP Waldemar Piórek. W gronie mówców znaleźli się między innymi: Wojciech Olejniczak – kandydat na stanowisko prezydenta miasta stołecznego Warszawy, Janusz Pietkiewicz – wiceprezydent Pracodawców RP, Piotr Wojciński – członek Rady Izby WIP i Ireneusz Michałków – rektor UW MSC.

Konferencja składała się z czterech części. Część pierwszą poświęcono prezentacji dorobku WIP. W roli głównego referenta wystąpił Waldemar Piórek. Nawiązał on do początków działalności i okoliczności powstania WIP. W swym wystąpieniu nakreślił kierunki działalności w ujęciu przestrzennym i branżowym. Prezentując ofertę WIP, autor podkreślił, iż jest to organizacja otwarta i opiniująca różnego rodzaju projekty skierowane do biznesowej społeczności Warszawy, a także oferująca pomoc w wielu kwestiach. Prezes WIP przedstawił też organizowane przez Izbę różnorodne konkursy i plebiscyty (np. "Warszawski Znak Jakości" i "Mazowiecki Znak Jakości"). Podkreślił przy tym, że ich celem jest nie tylko promocja najlepszych warszawskich i mazowieckich firm, ale też podnoszenie jakości ich usług i produkcji.

W drugiej części konferencji wystąpił rektor UW MSC Ireneusz Michałków, który zwrócił uwagę na relacje władz szczebla centralnego, regionalnego i lokalnego z przedsiębiorcami i pokazał ich wpływ na powstawanie różnorodnych problemów mieszczących się w trzech obszarach: polityki gospodarczej, polityki regionalnej oraz polityki miejskiej.

Bardzo zróżnicowana pod względem tematycznym była trzecia część konferencji, której głównym referentem był Wojciech Olejniczak – kandydat na stanowisko prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Zaprezentował on program pt. "Miasto Przyszłości". Priorytetową rolę w programie tym przypisał przedsięwzięciom z zakresu edukacji, nauki, komunikacji, służby zdrowia i budownictwa mieszkaniowego.

Część czwartą konferencji stanowiła dyskusja z udziałem wszystkich uczestników. Zaprezentowane zostały między innymi opinie przedsiębiorców na temat perspektyw rozwoju firm z różnych dziedzin aktywności gospodarczej.

Aktywny udział w dyskusji wzięli też nauczyciele akademiccy UW MSC. Jeden z nich – Maciej Dębski podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi atrakcyjności produktów turystycznych Warszawy. Niezmierne istotne kwestie poruszył też Krzysztof Bielecki – student II roku studiów stacjonarnych na kierunku turystyka i rekreacja. Zwrócił on uwagę na problematykę zagospodarowania brzegów Wisły oraz konieczność ożywienia tych terenów i zapewnienia bezpośredniego dostępu do wody dla mieszkańców.

Konferencja była ciekawa i dobrze przygotowana, obrady stanowiły doskonałą szkołę dla młodych pracowników nauki i kandydatów na przedsiębiorców.

{gallery}konferencje/2010-10-15-razem-czy-osobno{/gallery}

Chcesz dołączyć do najlepszych?

Zgłoś swoją firmę do konkursu "Wiktoria".Zapisz się na newsletter

© 2018 by RS